Giedriaus Budgino blogas

Žmogus sukūręs Pepą Guardiolą

Juan Manuel Lillo
Juan Manuel Lillo

Neabejoju, kad visi su nekantrumu laukiame naujojo Anglijos Premier lygos starto. Nė vienoje lygoje nepamatysi tokios įtemptos kovos dėl pirmos vietos. Čia įtempta kova vyksta ne tik tarp žaidėjų, bet ir tarp trenerių. Šį sezoną Premier lyga pasipuošė visiems gerai žinomais treneriais: Jose Mourinho, Antonio Conte ir Pepas Guardiola. Pastarasis padaręs futbolo revoliuciją Vokietijoje persikėlę į Angliją ir čia treniruos Man City komandą.

Pepas Guardiola yra visiems puikiai žinomas treneris, kuriam mažai kas prilygsta pagal iškovotus trofėjus. Tai treneris sukūręs tokį žaidimo stilių, kuris žavi milijonus žiūrovų. Jis vienas iš futbolo novatorių, diktuojantis futbolo „madas“.

Man City treneris Pep Guardiola
Man City treneris Pep Guardiola

Futbolo meno Pepas Guardiola pradėjo mokytis Barselona Akademijoje La Masia. Vėliau futbolo paslapčių jis mokėsi iš Johann Cruyff, Javier Cemente, Antonio Camacho, Fabio Capello ir Carlo Mazzone. Sarašas ilgas. Yra dar vienas žmogus, kurį Pep Guardiola vadina savo „mano maestro„, tai Juan Manuel Lillo.

Juanma Lillo buvo geras salės futbolo žaidėjas, bet nė karto nėra sužaidęs futbolo rungtynių kaip profesionalas. Juanma sako, kad jo kojos ir galva niekada nesutarė, bet jis visada jautėsi taip lyg būtų treneris. Šis jausmas buvo stiprus ir jau būdamas 16 metų pradėjo dirbti futbolo treneriu, o būdamas 20 metų treniravo savo gimtojo miesto komandą – Tolosa CF – ketvirtajame divizione.

Tolosa Club de Fútbol
Tolosa Club de Fútbol

Būdamas jauniausiu treneriu Ispanijoje, Juanma labai intensyviai studijavo žaidimą ir kūrė idėjas kaip žaisti futbolą. Juanma Lillo, bent jau taip manoma, sukūrė futbolo sistemą 4-2-3-1, kuri buvo labai naudinga tiems, kurie ja naudojosi. Vienas tokių trenerių, kuris naudojosi šia sistema, buvo Valencia Rafael Benitezas. Su šia taktine sistema Rafael Benitezas du kartus laimėjo La Liga ir UEFA Cup.

Ši taktinė sistema buvo efektyvi ir Juanma Lillo treniruojamai komandai UD Salamanca, su kuria jis buvo iškovojęs teisę rungtyniauti La Liga aukščiausiame divizione. Kai UD Salamanca rungtyniavo Primera lygoje ir kovojo su stipriausiomis komandomis, jai vadovavo Juanma Lillo, kuriam tuo metu buvo 29 metai. Tolimesnė jo karjera nesiklostė labai sėkmingai. Po UD Salamanca klubo sekė eilė kitų klubų, kuriuose jis treneriu išdirbdavo po sezoną ir neilgiau.

Juanma Lillo ir Pepo Guardiola draugystė prasidėjo 1998 metais. Tą sezoną Juanma treniravo Real Oviedo, o Guardiola rungtyniavo Barselona komandoje. Po rungtynių, kurias Barselona prieš Real Oviedo laimėjo 4-2, Pepas Guardiola nuėjo į varžovų rūbinę ir pasakė Juanma Lillo: „Man patinka tavo treniruojamos komandos ir aš girdėjau daug gerų dalykų apie tave. Norėčiau, kad mudu būtume draugai“. Žinoma, Juanma mielai sutiko, juk jam Guardiola buvo vienas geriausių žaidėjų.

Juanma Lillo ir Pepo Guardiola draugystė, parasidėjusi 1998 metais, virto tikra futbolo santuoka.

Dorados_de_Sinaloa
Dorados de Sinaloa

Po šio pokalbio jiedu palaikė artimus ryšius. Kai Pepas Guardiola baigė kontraktą su Kataro klubu, o Juanma Lillo pradėjo dirbti treneriu Meksikoje, pastarasis įtikinėjo savo klubo vadovą, kad jie siūlytų kontraktą Pepui Guardiolai. Dorados Sinaola prezidentas abejojo ar toks žaidėjas, kaip Guardiola sutiktų vykti į Meksiką žaisti futbolo. Guardiola sutiko ir vėliau prisipažino, kad negalė baigti savo žaidėjo karjeros nežaidęs Juanma Lillo treniruojamoje komandoje.

Abiejų jų laikas praleistas Meksikoje buvo trumpas – tik šeši mėnesiai, bet to užteko, kad Juanma Lillo perduotų savo žinias Pepui. Tuo metu, kai Guardiola atvyko į Meksiką, jis jau dalyvavo kursuose ir rinko trenerio licencijas. Dorados de Sinaola klube Pepas dėl traumų sužaidė tik 10 rungtynių ir kartą įmušė įvartį.

Juan Manuel Lillo sako, kad Pepui atvykęs į Meksiką, jis jau turėjo trenerio mentalitetą. Po treniruočių jie kartu praleisdavo daug laiko kalbėdami apie kamuolio valdymo svarbą ir apie skirtingus būdus, kaip skaityti žaidimą. Gyvenimas Dorados de Sinaola klube nebuvo lengvas. Klubą kamavo finansiniai sunkumai ir kitos bėdos, nepaisant to, Guardiola liko su savo mokytoju. Negalėdamas dėl traumų rungtyniauti, Pepas analizuodavo būsimų varžovų žaidimą, o rungtynių metu būdavo šalia Lillo ir vadovaudavo aikštėje esantiems žaidėjams.

Juanma Lillo asistentas Dorados Sinaola klube – Raúl Caneda, tiki, kad jis ir Lillo, padėjo Guardiolai patobulinti savo futbolo žinias apie kolektyvinę poziciją, varžovų spaudimą prie jų vartų ir suprasti, kad gynyba ir puolimas nėra dvi skirtingos sąvokos.

Be jokios abejonės, Pepas Guardiola daug ko išmoko iš Junma Lillo ir tai kas buvo išmokta, jis puikiai panaudojo prieš savo mokytoją. Tuo metu, kai Juanma Lillo treniravo Almeria, komandos tarpusavyje susitiko Primera lygoje. Barcelona sutriuškino Almeria rezultatu 8:0. Po šių rungtynių Juanma Lillo buvo atleistas iš Almeria trenerio pareigų. Negailestingas tas likimas.

Juanma lillo ir PG
Almeria vs. Barcelona

Kur Juanma Lillo yra šiandien?

Juanma Lillo ir Jorge Sampaoli
Juanma Lillo ir Jorge Sampaoli

Šiuo metu Juanma Lillo yra Jorges Sampaoli aisitentas Sevilla klube. Prieš tai jie kartu dirbo su Čilės futbolo rinktine, kuri tapo 2016 Copa America nugalėtoja. Pažiūrėjus keletą draugiškų Sevilla rungtynių, galime susidaryti įspūdį, kad šiais metais ši komanda bus viena iš įdomesnių, kurios žaidimą bus smagu stebėti.

Treneris Giedrius

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *