Giedriaus Budgino blogas

Pasaulio futbolo čempionatas: piniginiai prizai

Kuo didesnis turnyras, tuo vertingesnis prizas. Pasaulio futbolo čempionate nugalėjusi komanda džiaugsis ne tik Silvio Gazzaniga sukurta taure – ji bus apdovanota ir  didžiuliu piniginiu prizu.

Silvio Gazzaniga

Skelbiama, kad 2018 m. pasaulio futbolo čempionato, kuris vyks Rusijoje, finale nugalėjusios rinktinės futbolo asociacija gaus 38 mln. dolerių. Tai – faktas, kurio aš nežinojau.

Išmokos čempionams nuo 2002 m.

Negana to, kiekviena futbolo asociacija, kurios rinktinė pateko į šiais metais vykstantį čempionatą, sulauks 8 mln. dolerių išmokos, o pačios rinktinės, įveikusios grupių etapą ir patekusios į atkrintamąsias varžybas, gaus po 12 mln. dolerių. Jeigu komandai pavyks įveikti varžovus šešioliktfinalyje ir patekti į aštunfinalį, rinktinės žaidėjams išmokėti premijas bus nesunku, nes tokiu atveju asociacija praturtės 16 mln. dolerių.

Prizinio fondo paskirstymas

Ketvirtąją vietą užėmusi komanda gaus 22 mln., o bronzos medalių laimėtojai džiaugsis 24 mln. dolerių. Kaip jau minėta, piniginis prizas čempionams sieks 38 mln. dolerių, tuo tarpu finale pralaimėjusi komanda tenkinsis tik 28 mln. dolerių suma.

FIFA kiekvienai rinktinei pasiruošti čempionatui skiria po 1,5 mln. dolerių. O visi futbolo klubai, kurių žaidėjai yra pakviesti atstovauti savo rinktinėms, pasidalins 209 mln. dolerių už tai, kad išleidžia savo futbolininkus.

Prizinio fondo kaita nuo 2002 m.

FIFA yra numačiusi ir 134 mln. dolerių sumą klubams, kurių žaidėjai, atstovaudami rinktinėms Pasaulio futbolo čempionate, patirs traumų. Šių metų Pasaulio futbolo čempionato bendras prizinis fondas siekia 791 mln. dolerių. Pinigai nemaži, bet toks jau tas šiuolaikinis futbolas…

 

Giedrius Budginas

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *