Giedriaus Budgino blogas

Marcelo Bielsa ir Lille OSC: naujas projektas Prancūzijos futbole

Treneris Giedrius Lille OSC
Marc Inga, Marcelo Bielsa, Gerard Lopez ir Luis Campos

Prancūzijos futbolas kasmet darosi vis įdomesnis. To įdomumo naujame sezone bus dar daugiau, nes Prancūzijos aukščiausioje futbolo lygoje startuoja naujas projektas – Lille OSC. Tai tas pats klubas, kuris Ligue 1 čempionate triumfavo 2010-2011 metų sezone, kai komanda priklausė Micheliui Seydoux, o joje žaidė Edenas Hazardas. O kas dažniausiai nutinka komandai po sėkmingo sezono? Ją palieka eilė gerų žaidėjų, kurie ir padėjo iškovoti trofėjus. Taip po pergalingo sezono nutiko ir Lilio futbolo klubui. Netekus pagrindinių žaidėjų, klubas čempionate prarado lyderiaujančias pozicijas ir tapo vidutinioku, o šios komandos pavadinimas tapo mažai žinomu kažkiek futbolu besidominčiam žiūrovui.

Gerardas Lopezas
Gerardas Lopezas

Bet dabar viskas keičiasi. 2016 m. spalio mėnesį klubą iš ankstesnio savininko nupirko verslininkas Gerardas Lopezas, kuris turtą susikūrė investuodamas į Skype, o jį išleido nusipirkdamas Formule-1 komandą Lotus Formula One team. Taigi, kvepia nauja pradžia. Gerardas Lopezas turi pinigų ir gerų pažinčių, o tai gali padėti kurti naują futbolo istoriją Lilio mieste. Neužtenka turėti tik pinigų, labai svarbu turimus pinigus tinkamai išleisti. Gerardas Lopezas tai supranta, todėl jis prie projekto pasiūlė prisijungti dviem visam futbolo pasauliui žinomiems futbolo vadybos specialistams: Luisui Campos ir Markui Ingla.

Luisas Campos
Luisas Campos

Luis Campos bus naujuoju klubo sporto direktoriumi. Prieš darbą Lilio futbolo klube, Luisas dirbo Monako klube nuo 2013 iki 2016 metų, o dar anksčiau buvo Jose Mourinho skautas Madrido Real klube. Campos atliko puikų darbą Monako klube, į kurį jis „atgabeno“ tokius žaidėjus kaip: Radamel Falcao, Joao Moutinho, James Rodrigez ir eilę jaunų Prancūzijos futbolo žaidėjų, kurie po šio sezono tapo tikromis futbolo super žvaigždėmis: Tiemoue Bakayoko, Djibril Sidibe ir Benjamin Mendy ir kt. Po darbo Monake jis planavo prisijungti prie Marselio futbolo klubo, bet Lopezas jam paskambinęs pasiūlė didesnį atlyginimą ir taip jis atsirado Lilyje. Pagrindinis jo darbas bus toks pat kaip ir Monake: rasti jaunus ir pigius žaidėjus, kurie po sezono taptų brangiais.

Marcas Ingla
Marcas Ingla

Kitu labai svarbiu komandos nariu tapo Markas Ingla. Lilyje jis bus generaliniu menedžeriu. Markas Ingla yra pažįstamas su Gerardu Lopezu, jie buvę partneriai versle. Markas Ingla visiems žinomas dėl savo puikaus darbo, kurį atliko Barselonos futbolo klube nuo 2003 iki 2008 metų. Dirbdamas Ispanijos klube, kartu su Ferranu Sorriano ir Txiki Begiristain, jie padėjui klubui pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su Nike ir Unicef. Visa ši trijulė labai daug prisidėjo prie to, kad Barcelona FC treneriu taptų ne Jose Mourinho, o Pepas Guardiola.

2010 metais Markas Ingla siekė tapti Barcelona FC prezidentu, jis buvo palaikomas Pepo Guardiolos ir Johano Cruyffo, bet pralaimėjo rinkimus Sandro Rosell. Darbas klube jam padėjo užmegzti puikius santykius su Pepu Guardiola ir jo broliu Pere Guardiola, kuris yra įtakingas futbolo agentas.

Kai Markui Ingla ir Ferrano Sorriano buvo 27 metai, jie kartu įkūrė verslo valdymo konsultavimo įmonę. Po dešimties metų jie tapo buvo išrinkti į Barcelona FC klubo valdybą, tuo metu, kai komanda prarado savo žaidimo stilių, o klubas identitetą. Naujuoju prezidentu tapus Joanui Laporta, buvo sukurta geriausia futbolo komanda pasaulyje. Per devynis metus klubas laimėjo keturis Čempionų lygos finalus. Dabar Ferrnano Sorriano, kartu su Txiki Begiristain dirba Anglijoje, Manchester City klube. Čia jų tikslas: sukurti pasaulinio lygio klubą, kuris turėtų eilę frančizių visame pasaulyje. Markas Ingla atsidūrė Prancūzijoje ir čia bandys padaryti tai, ką padarė Barselonoje.

Markas Ingla sako, kad norint sėkmingai pradėti Lilio projektą, būtini dideli pokyčiai klube: sporto skyriuje, ekonomikos skyriuje, komercijos skyriuje ir kitur. Labai svarbu ir tai, kaip bus kuriamas Lilio futbolo klubo įvaizdis. Per visą klubo istoriją Lilis yra laimėjęs tris Prancūzijos titulus. Taigi, klausimas toks, kaip galima savo įvaizdžiu sėkmingai varžytis su PSG, Monaku ir Marseliu?

Kuriant klubo įvaizdį labai padėti gali gilios futbolo tradicijos regione ir tas faktas, kad geriausiu klubo produktu yra Edenas Hazardas. Padėti gali ir tai, kad Lilis įsikūręs geroje „futbolo“ geografinėje vietoje. Lilį nuo Londono, Paryžiaus ir Briuselio skiria tik vienos valandos trukmės kelionė. 300 kilometrų spinduliu nuo Lilio gyvena 76 milijonai gyventojų ir potencialių klubo fanų. Nepaisant to, norint žiūrovus sudominti būtinas geras komandos žaidimas, toks žaidimas, kuris jaudintų žiūrovus ir padėtų klubui rinkti taškus.

Marcelo Bielsa
Marcelo Bielsa

Gerardui Lopezui pradėjus rinkti naują komandą, kuri kurs naują Lilio futbolo klubo istoriją, reikia ir naujo trenerio. Juo tapo Marcelo Bielsa, kuris prieš tai jau yra dirbęs Prancūzijoje, prieš keletą metų jis treniravo Marselio Olimpique klubą. Visai nesenai Pepas Guardiola jį pavadino geriausiu futbolo treneriu.

Spaudos konferencijoje, kurios metu buvo pristatytas Marcelo Bielsa, jis kalbėjo, kad futbolas yra industrija, kurioje didžiausią dalį sudaro aistra futbolui. Atvykes čia, jis tą ir rado ir tai atitiko jo viziją, kaip jis mato futbolą. Marcelo neabejoja, kad klubas, mietas ir visas šis projektas turi daug potencialo. Pagrindinė jo užduotis, kad komanda žaistų gražų atakuojantį futbolą, laimėtų ir rinktų taškus.

Domaine de Luchin treniruočių kompleksas
Domaine de Luchin treniruočių kompleksas

Marcelo Bielsa darbą pradėjo jau nuo pirmos atvykimo dienos į Lilį. Jis apsilankė klubo treniruočių komplekse Domaine de Luchin, kuris įsikūręs visai arti sienos su Belgija. Čia jis stebėjo jaunųjų futbolo žaidėjų treniruotę, kurie galbūt galėtų papildyti pagrindinę komandą naujame sezone. Marcelo pats nevedė treniruotės, jis tik sėdėjo tribūnose ir kažką žymėjosi savo aplankale. Treniruotę vedė Diego Reyes. Kai paiškėjo, kad Marcelo Bielsa taps naujuoju klubo treneriu, jaunimo komandos pradėjo žaisti trimis gynėjais.

Pirmoji Marcelo Bielsa treniruotė ir spaudos konferencija

Bielsos laukia sunki užduotis – vidutiniokę komandą paversti stipriu konkurentu Monakui, PSG ir Marseliui. Visa dėlionė sudėliota: prezidentas, sporto direktorius, skautas ir treneris. Prie jos dar pridėkime dideles ambicijas ir geras sąlygas joms pasiekti. Žiūriovams ir Marcelo Bielsos gerbėjams belieka laukti ir linkėti sėkmės Lille Olympique Sporting Club Lille Métropole. Marcelo Bielsa su klubu turi dviejų metų kontraktą. Pagrindiniu klubo tikslu pirmaisiais metais, atsiradus naujai „administracijai“, yra patekti į Ligue 1 TOP 5, o antraisiais metais – TOP 3.

Treneris Giedrius

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *