Giedriaus Budgino blogas

Krasnodaro Futbolo Akademija

image-37646-900x5981
Futbolo klubo „Krasnodar“ Akademija

Krasnodaro futbolo klubą 2008 metais įkūrė Rusijos milijonierius verslininkas Sergėjus Galitskij. Prieš įkurdamas šį futbolo klubą, verslininkas sėkmingai per du dešimtmečius nuo „nulio“ sukūrė vieną pelningiausių įmonių Rusijoje – prekybos tinklą „Magnit“.

Nuo 2008 metų, klubo vadovas Galitskij į klubą investavo virš 250 mln. dolerių. Visi šie pinigai buvo skirti tam, kad Krasnodaro futbolo klubas galėtų sėkmingai varžytis su kitais Rusijos futbolo grandais. 250 mln. dolerių investicija į klubą nėra jau tokia didelė lyginant su kitais Rusijos futbolo klubais. Vietoj to, kad būtų perkami brangūs žaidėjai, verslininkas įkūrė aukšto lygio futbolo Akademiją, į kurią priimami geriausi Krasnodaro regiono jaunieji futbolininkai.

Spartus Krasnodaro futbolo klubo augimas prasidėjo 2008 metais, kai klubas gavo licenciją rungtyniauti trečioje pagal pajėgumą Rusijos futbolo lygoje. Pirmieji ir paskutinieji metai šioje lygoje klubui buvo sėkmingi – FC Krasnodar užėmė trečiąją vietą ir iškovojo pirmuosius medalius. Nors ši vieta klubui negarantavo vietos aukštesnėje lygoje, klubas vis tiek į ją pateko, kai iš jos dėl finansinių sunkumų pasišalino keletas komandų.

Antrasis klubo sezonas Nacionalinėje lygoje buvo sėkmingas, užimta 10 vieta. Tais metais klubo treneriu tapo buvęs Maskvos „Lokomotyvo“ treneris – Slavoljub Muslin, kuris komandoje įdiegė atakuojantį futbolą. Kitame sezone klubas iškovojo penktą vietą ir dėl to, kad futbolo klubas „Saturnas“ pasitraukė iš aukščiausios lygos dėl finansinių sunkumų, Krasnodaro miesto komandai atsiverė durys į aukščiausią Rusijos futbolo lygą.

Ruošdamiesi savo pirmajam sezonui Priemier lygoje, klubas investavo į naujų žaidėjų pirkimą. Pinigų suma, kurią klubas išleido naujiems žaidėjams, siekė tik 8,74 mln. eurų. Už šiuos pinigus buvo įsigyti jauni žaidėjai, tokie kaip Movsisyan ir Joãozinho. Šie žaidėjai padėjo klubui debiutiniame sezone užimti respektabilią devintą vietą.

krasnodaro-futbolo-akademija

Klubo vadovas siekdamas užtikrinti „šviesią“ klubo ateitį daug investuoja į Futbolo Akademiją. 2008 m. Futbolo Akademijos kūrimui buvo skirta 80 mln. dolerių. Šie pinigai padėjo sukurti aukšto lygio ultra-modernų treniruočių kompleksą. Į Akademiją žaidėjus atrenka treneriai iš 20 mažų klubų, kuriuos remia pats Sergėjus Galitskij. Į Akademiją patekę žaidėjai yra apgyvendinami kotedžuose, kurių iš viso yra 10 ir kiekviename iš jų telpa po 34 žaidėjus.

1-813911
Akademijos patalpos

Geriausia Rusijos futbolo Akademija užima 20 ha plotą ir šioje didžiulėje teritorijoje yra 20 futbolo aikščių. Akademijos patalpose yra konferencijų salė, biblioteka, baseinas, šachmatų kambarys. Akademija turi ir du uždarus futbolo maniežus, kurie leidžia Akademijai treniruočių procesą vykdyti „apvalius“ metus. Krasnodaro Futbolo Akademijai priklauso apie 3000 žaidėjų, kurių amžius nuo 5 iki 17 metų. Būtina pastebėti tai, kad Akademijoje yra ir mokykla, kurioje mokosi jaunieji „buliai“.

futbolo-aikstynai
Akademijos futbolo aištynai

Akademijos mokykla skirta 6-11 klasių moksleiviams ir jos programa visiškai atitinka Švietimo ir mokslo Ministerijos keliamus reikalavimus. Sergėjus tvirtina, kad futbolas yra neįmanomas be gero išsilavinimo.

image-32008-900x5981
Akademijos mokykla

Visas Krasnodaro miestas daug kalba apie 2003 metais gimusią, kadangi tai bus pirmoji žaidėjų laida, kurie visą futbolo „išsilavinimą“ įgijo Krasnodaro Akademijoje. 2003 m. žaidėjų laida išeis jau 2018 m. Krasnodaro miesto gyventojams laukti liko nedaug. Sergėjaus Galitskij svajonė – turėti tokią Krasnodaro komandą, kuri būtų sudaryta iš Akademiją baigusių žaidėjų.

Didelė dalį pinigų – 250 mln. dolerių – Sergėjus Galitskij skyrė ir naujo stadiono statybai, nes iki tol komanda savo namų rungtynes žaisdavo Kubanės futbolo klubo stadione. Naujasis Krasnodaro futbolo klubo stadionas talpina 34 tūkst. žiūrovų.

krasnodar-new-stadium
Futbolo klubo „Krasnodar“ naujasis stadionas

Sergėjus Galiskij kasdien aplanko Akademiją ir stebi kiekvienas klubo rungtynes. Po rungtynių, nepaisant laimėta ar pralaimėta, jis užsuka į žaidėjų persirengimo kambarį paspasti žaidėjams rankų.

800x-1
Sergėjus Galitskij bendrauja su Akademijos žaidėjais

Sergėjus Galitskij sako, kad jis nesiekia greito rezultato. Jam svarbiausia žengti į priekį ir kurti klubo ateitį palaipsniui. Tiek savo versle, tiek klube jis neskuba kelti tikslų. Pirma svarbu yra tikslai išsiaiškinti kaip reikia veikti/dirbti ir tik tada pradėti kelti tikslus. Kantrus Sergėjus Galitskij.

Daugiau nuotraukų iš Akademijos galite pamatyti ČIA.

Treneris Giedrius

Twitter @TrenerisG

Facebook Treneris Giedrius

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *