Giedriaus Budgino blogas

Kokia ateitis laukia Plungės futbolo?

Babrungo ateitis

Futbolas plungiškiams nėra svetimas, mums jis patinka. Visi žinome Čempionų lygą, Anglijos Premier lygą ir kitus stipriuosius Europos šalių futbolo čempionatus. Visi žinome Barseloną, Madrido Real‘ą,, Juventus‘ą ir kitus futbolo grandus. Šios komandos mums patinka, mes žiūrime šių klubų rungtynes. Man taip pat patinka šios komandos, bet myliu tik vieną – futbolo komandą „Babrungas“.

Lankiausi praėjusią savaitę „Babrungo“ varžybose, kuriose buvo žaidžiama su Šiaulių „Juventa-99“. Įėjus į stadioną ir pažvelgus į tribūnas, aš pasijaučiau labai nejaukiai. Geltonai mėlynos tribūnos buvo nepustuštės, o beveik tuščios. Liūdna. Na taip, šis sezonas Plungės futbolui yra švelniai tariant „nelabai koks“. Per penkias žaistas rungtynes neiškovota nė viena pergalė, neįmušta nė vieno įvarčio, praleista 19. Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybėse tarp devynių komandų mūsų miesto komanda užima paskutinę vietą. Gal tai pagrindinė priežastis, kodėl plungiškiai taip vangiai užpildo tribūnas. Kita priežastis kodėl tribūnos tuščios – nepakanka informacijos apie būsimas rungtynes. Ne kiekvienas žmogus naudojasi facebook’u, o tai yra vienintelė media, kuria naudojasi mūsų klubas informuodamas apie būsimas rungtynes. Užtektų kelių plakatų pakabintų mieste ir neabejoju, kad daug daugiau žmonių ateitų į rungtynes.

Komandos didžiąją dalį sudaro 2000 metais gimę vaikinai, tie patys, kurie rungtyniauja ir U-19 futbolo čempionate. Šiame čempionate plungiškiai nėra tarp pirmaujančių. Nesinori sakyti nieko blogo šiai komandai, esu įsitikinęs, kad vaikinai ir jų treneris stengiasi kiek gali geriau sužaisti, bet yra kaip yra.

Kodėl mano miesto futbolo komanda yra tokioje prastoje situacijoje? Kodėl tiek mažai žiūrovų ateina žiūrėti rungtynių? Kokie komandos tikslai? Kokia komandos ateitis? Tai klausimai, kurie rūpi kiekvienam Plungės gyventojui, kuris domisi futbolu. Gaila, bet mūsų futbolo klubas nėra labai linkęs į dialogą su savo miesto futbolo gerbėjais, jis gana uždaras. Kaskart pasibaigus „Babrungo“ rungtynėms, rezultatą galima sužinoti tik iš kitų komandų facebook‘o profilių, bet tik ne iš „Babrungo“ facebook‘o. Kad ir dabar, praėjus beveik savaitei po rungtynių su Šiauliais, dar nėra informacijos, kokiu rezultatu baigėsi rungtynės. Ar taip turi būti?

Liūdna, kad tokie prasti komandos rezultatai, bet gal toks klubo tikslas, gal jie tokiu būdu kažko siekia? Jeigu taip, tai gerai, tebūnie taip. Bet kas tą tikslą žino? Kažkas lyg ir minėjo, kad klubo tikslas masiškumas, pritraukti kuo daugiau vaikų lankyti futbolo treniruotes, todėl visas dėmesys skiriamas vaikų komandoms, o ne vyrų komandai. Kaip tą masiškumą sukursite, kai nėra net pajėgios komandos, kuri galėtų sėkmingai varžytis II lygoje? Pajėgi mūsų miesto komanda galėtų būti pagrindiniu įrankiu futbolo masiškumui sukurti. Man masiškas vaikų futbolo treniruočių lankymas nėra aktualu. Vienintelis masiškumas, kurio man norisi, tai žiūrovų masiškumo. Futbolas juk žaidžiamas žiūrovams.

Ar tikrai mes tiek tegalime? Ar tikrai mes verti būti paskutinėje vietoje II lygos Vakarų zonoje? Manau, kad ne. Manau, kad mes galime daug daugiau. Manau, kad klubas gali daug geriau komunikuoti su savo sirgaliais. Manau, kad visi tie žmonės, kurie vis dar myli Plungės futbolą, nusipelno jaustis taip, kad galėtų didžiuotis savo klubu, o ne piktintis ir klausti „Kas velniai čia darosi?“

Giedrius Budginas

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *