Giedriaus Budgino blogas

Kinijos futbolo fabrikas

kinija
Evergrande futbolo mokyklos auklėtiniai

Jeigu sugalvotumėte pamatyti kaip atrodo didžiausia futbolo mokykla, tai Jums tektų nuvykti į Kinijos Guangdžou miestą. Čia 2012 metais buvo įkurtas tikras futbolo fabrikas, kurio vertė 180 mln. eurų!!! Tarptautinė Evergrande futbolo mokykla yra didžiausia futbolo akademija pasaulyje.

evergrande-mokykla
Evergrande futbolo mokyklos centras

Nekilnojamo turto agentūra „Evergrande“ per 10 mėnesių kaimišką teritoriją pietų Kinijoje pavertė teritorija, kurioje yra 50 futbolo stadionų. Šiuose stadionuose kasdien treniruotėse pluša apie 3000 berniukų ir 200 mergaičių!!! Mokyklos tikslas, kad jų auklėtiniai ateityje atstovautų Guangdžou „Evergrande“ futbolo komandą. Bet tokį tikslą būtų galima pavadinti „šalutiniu“. Pagrindinis šios futbolo mokyklos tikslas, kad ji parengtų tokius žaidėjus, kurie atstovaudami Kinijos futbolo rinktinę į šalį parvežtų Pasaulio futbolo čempionato taurę. Šį tikslą visiems mokyklos žaidėjams primena ir 12 metrų aukščio Pasaulio futbolo čempionato taurės reprodukcija.

pasaulio-cempionato-statula
12 metrų aukščio Pasaulio futbolo čempionato taurė

Evergrande futbolo mokykla artimai bendradarbiauja su Madrido Real futbolo klubu, tad nenuostabu, kad mokykloje dirba apie 20 trenerių iš Ispanijos, kuriems vadovauja Sergio Zarco Diaz. Pastarasis sako, kad per visus tuos keturis metus, kuriuos mokykla jau gyvuoja, futbolo lygis pakilo. Nors vaikai pasižymi labai gera technika, bet jie dar turi sunkumų su taktinių sprendimų priėmimu.

A view shows some of the 50 pitches at Evergrande soccer academy in Qingyuan, southern China December 3, 2015. Picture taken December 3. REUTERS/Tyrone Siu
Futbolo stadionų kompleksas

Tėvai, kurie nori, kad jų vaikas lankytų futbolo treniruotes Evergrande futbolo mokykloje, per metus turi sumokėti apie 9 tūkst. eurų. Tai šiek tiek daugiau, nei vidutinis metinis atlyginimas Kinijoje. Talentingiems vaikams skiriamos stipendijos arba sumažinamas mokestis, o jeigu vaikas nepasižymi išskirtiniais gabumais, tai tokios mokyklos lankymą sau gali leisti tik turtingų tėvų vaikai.

1200 kvadratinių metrų teritorijoje yra ne vien stadionai. Čia galite pamatyti krepšinio, tinklinio ir teniso aikšteles, plaukimo baseiną, kino teatrą, biblioteką ir šešias valgyklos, kuriose dirba virėjai iš Vakarų Kinijos. Po pamokų, kuriose vaikai mokosi tradicinių mokslo disciplinų, vaikai dieną užbaigia intensyviose futbolo treniruotėse.

Reportažas apie didžiausią Pasaulio futbolo mokyklą:

Visa ši futbolo mokyklos idėja priklauso Kinijos prezidentui Xi Jinping’ui, kuriam labai patinka futbolas. Prezidentas labai tikisi, kad Kinija po 10, 20 ar 30 metų iškovos Pasaulio čempionato taurę. Siekdamas šio tiklso prezidentas padarė taip, kad visose Kinijos mokyklose, futbolo pamoka yra privaloma kiekvienai klasei.

Treneris Giedrius

TGiedrius

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *