Giedriaus Budgino blogas

Futbolo psichologas Bruno Demichelis

Bruno Demichelis

BIO

Bruno Demichelis yra futbolo psichologas ir futbolo medicinos mokslo ekspertas. Iš Italijos kilęs sporto psichologas puikiai kalba anglų kalba, nes savo gimtajame mieste Venecijoje yra dirbęs stiklo fabrike, kuriame daugiausia buvo kalbama angliškai. Rugsėjo 20 d. Bruno sukaks lygiai 70 metų. Įdomu tai, kad Bruno Demichelis yra du kartus tapęs Europos karatė čempionu!!! Jo sūnus yra profesionalus operos dainininkas.

B. Demichelis du kartus tapo Europos karatė čempionu

1987 metais, kai Bruno buvo 40 metų, jis pradėjo dirbti AC Milano klube. Jo pareigos buvo – trenerio asistentas. Milano klube jis praleido 21-rius metus. Nors klube treneriai ir keitėsi, jis visada likdavo. AC Milanui jis buvo labai svarbus žmogus, tad jis toliau tęsdavo savo pradėtus darbus pasikeitus pagrindiniam komandos treneriui. Jis dirbo su Carlo Ancelotti (420 rungtynės), Fabio Capello (293 rungtynės), Arrigo Sacchi (213 rungtynės), Alberto Zaccheroni (125 rungtynės), Fatih Terim (13 rungtynių), Mauro Tassotti (12 rungtynių), Óscar Tabárez (11 rungtynių) ir Giorgio Morini (11 rungtynių).

MILAN LAB

Tikriausiai jau būtų laikas išsiaiškinti, kuo šis psichologas ypatingas. O ypatingas jis tuo, kad kartu su savo kolega Jean-Pierre Meerssemanu, kuris nuo 1977 metų buvo asmeninis Italijos ministro pirmininko Silvio Berlusconi gydytojas, 2002 metais įkūrė garsiąją ir geriausią to meto sporto mokslo labarotoriją – Milan Lab. Abu vyrai panašiu metu pradėjo dirbti AC Milan klube: Meerssemanas 1986 m., Demichelis – 1987 metais. Abu puikiai išmanė savo sritis: Bruno – sporto mokslas, psichologija, medicina; Meerssemanas – kineziologija, chiropraktika, homeopatija. Po gerų dešimties darbo metų, jie nusprendė galutinai suvienyti savo žinias ir 2002 m. buvo įkurta Milan Lab.

Pagrindinis tikslas, dėl kurio buvo įkurta sporto mokslo laboratorija – sumažinti traumų skaičių. Galimybė žaidėjams išvengti traumų ne tik padeda komandai geriau žaisti, bet turi ir finansinių privalumų. Futbolas brangus žaidimas ir jeigu klubas įsigyją žaidėją už 50 mln. eurų ar kitą panašią sumą ir žaidėjas gauną traumą, tai atneša didžiulius nuostolius klubui.

Milan Lab specialistai

Įsteigus Milan Lab klube traumų skaičius sumažėjo 90 procentų (dėl mažesnio traumų kiekio, žaidėjai mažiau praleido treniruočių); 70 proc. sumažėjo įvairių vaistų vartojimas. Milan Lab ženkliai prisidėjo prie puikių AC Milan klubo iškovotų pergalių ir prie to, kad šiame klube tuo metu visai sėkmingai rungtyniavo „seni“ žaidėjai, pvz. tokie kaip Paolo Maldini (iki 41 metų) ir Alessandro Costacurta (iki 41 metų). Klubas nevengė pirkti žaidėjų, kuriems buvo virš 30 metų. Milan Lab sugebėdavo tokius žaidėjus (pvz., Cafu, Beckhamas, Jaff Stamas) atgaivinti ir prikelti „naujam gyvenimui“.

Kad ir kaip sėkmingai dirbo ir veikė Milano sporto laboratorija, ji palaipsniui prarado savo svarbą, nes buvo uždarytas laboratorijos medicinos departamentas ir palikta sritis atsakinga tik už sportinius reikalus. Po tokio klubo žingsnio, žaidėjų traumų procentas po Milan Lab uždarymo išaugo dvigubai. Nenuostabu, kad tuo metu Milaną paliko ir abu laboratorijos kūrėjai: Bruno Demichelį su savimi į Chelsea 2009 metais pasiėmė Carlo Ancelotti, o Meerssemanas taip pat persikėlė į Londoną, čia jis įkūrė savo privačią kliniką ir konsultuoja Premier lygos žaidėjus. Žaidėjų sąrašas, norinčių apsilankyti pas šį specialistą yra perpildytas…

Milan Lab specialistų pagrindinė užduotis – traumų prevencija. Pati laboratorija labiau panaši į kompiuterių centrą, o ne į tikrą laboratoriją. Šios laboratorijos centras – kompiuterizuota sistema, kurios pagalba galima visiškai įvertinti žaidėjo psichologinę ir fizinę būseną. Kas dvi savaites žaidėjai atlieka įvarius testus naudojant įvairiausią mokslinę įrangą, kurių pagalba surenkami žaidėjų psichologiniai ir fiziologiniai duomenys. Visi surinkti duomenys suvedami į kompiuterinę programą. Iš surinktų duomenų sudaromas kiekvieno žaidėjo profilis, kuriuo remiantis žaidėjui gali būti paruoštos individualios treniruotės ir kitos programos: nuo fizinio pasiruošimo iki dietos ir mentalinės optimizacijos.

MIND ROOM

Carlo Ancelotti po aštuonių sezonų praleistų AC Milano klube, priėmė Romano Abramovičiaus pasiūlymą užimti Chelsea trenerio postą. Į Londoną jis atvyko ne vienas. Matydamas, kokią didelę naudą ir įtaką padarė Bruno Demichelio ir Jean-Pierre Meerssemano įkurta Milano laboratorija, kartu į Londoną jis pasiūlė skristi ir Demicheliui.

Bruno sutiko su pasiūlymu tapti Ancelotti asistentu. Londono klube pagrindinis jo tikslas buvo sukurti kažką panašaus į Milano Laboratoriją. Jis tą ir padarė, tik sukūrė ne Chelsea Lab, o „Mind Room“. Pagrindinis „Mind Room“ tikslas – žaidėjų traumų prevencija ir jų psichologinės būsenos stebėjimas. Demichelis įsitikinęs, kad didžioji dalis žaidėjų patiriamų traumų yra susiję su jų psichologine būsena.

Specialiai paruoštoje „Mind Room“ patalpoje telpa šeši žaidėjai. Kas konkrečiai vyksta šioje patalpoje lieka paslaptyje. Šiame kambaryje Chelsea žaidėjai lankydavosi po treniruočių 20 minučių sesijai. Jos metu jie įsitaisydavo patogiuose krėsluose ir prie jų galvos, krūtinės ir pirštų būdavo prijungti maži elektrodai, kurie siųsdavo smegenų ir raumenų veiklos bei prakaito išsiskyrimo signalus į kompiuterį. Tada „Big Bruno“, taip Demichelį vadindavo Chelsea žaidėjai, įvesdavo juos į meditacinę būseną ir jiems buvo rodomos ištraukos iš jų rungtynių. Sesijos metu Bruno juos mokydavo, kai išlaikyti pastovią emocinę būseną, nepaisant to, kas nutiko aikštelėje ar kokias klaidas padarė žaidėjas, pvz., pramušė 11 m. baudinį, grubiai suklydo gynyboje ir pan. Procesas kartojamas tol, kol žaidėjai „į nesėkmingą žaidybinę situaciją“ reaguoja ramiai ir širdies ritmas išlieka nepakitęs.

Bruno ir Ancelotti

Visos sesijos esmė ta, kad kai žaidėjai realiai susidurs rungtynių metu su situacijomis, kuriose jie anksčiau klydo, jie išliks ramūs ir sukoncentravę visą dėmesį į tuo metu esančią situaciją. Demichelis taip paruošdavo žaidėjus, kad jie sugebėdavo automatiškai sumažinti širdies ritmą, kai jiems nereikėdavo bėgti ir taip jie sugebėdavo išsaugoti/sutaupyti energiją. „Mind Room“ taip pat padėdavo žaidėjams greičiau atsigauti po sunkių treniruočių ir rungtynių.

Laisvasis Agentas

Carlo Ancelotti ir Bruno Demichelis darbą Londone baigė 2011 metais. Dar Bruno dirbant Chelsea klube, su juo susiekė ir darbą jam pasiūlė Vankuverio ledo ritulio klubas „Canucks“. Klubo savininkas pasiūlė šiame klube taip pat įkurti sporto laboratoriją. Po kelių pokalbių Bruno priėmė pasiūlymą, nors jam pasiūlyta alga buvo ženkliai mažesnė, nei ta, kurią jis uždirbdavo Londone. Su „Canucks“ jis pasirašė sutartį, pagal kurią jis per metus turėjo uždirbti beveik po 850 tūkst. eurų, o už sutarties pasirašymą dar gauti vienkartinį, beveik 500 tūkst. eurų sumą, siekiantį mokestį. Kontrakto trukmė – 2 metai.

Bet 2012 metų gruodžio mėnesį Vankuverio klubas nutraukė sutartį su Demicheliu, argumentuodama tuo, kad nebegali jam pratęsti darbo vizos ir tuo pačiu teigė, kad yra ir vietinių žmonių, kurie jo pradėtus darbus gali kuo puikiausiai pratęsti. Bruno Demichelis po tokio jo atleidimo iš darbo, padavė klubą į teismą.

Bruno Demichelis internetinis puslapis www.drbrunodemichelis.com

Bruno Demichelis dabar „laisvasis agentas“. Jis iki šių dienų išliko Carlo Ancelotti konsultantu. Bruno konsultuoja ne tik futbolo klubus, bet ir dviratininkus, regbio ir golfo žaidėjus. Jis taip pat dėsto Sienos Universitete. Internetiniame puslapyje tvirtinama, kad šiuo metu Bruno Demichelis rašo knygą. Čia tai įdomu.

Giedrius Budginas

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *