Giedriaus Budgino blogas

Futbolo Akademijos Lietuvoje

PulsexBW

Prisimenu dieną, kai aš kartu su savo kolega, kalbėjome apie galimybę vaikų futbolo klubą „Žiogeliai“ pavadinti futbolo akademija. Svarstydamį šį klausimą nutarėme peržvelgti dokumetus, kuriuose yra aprašyta kaip turi būti vykdomas darbas akademijoje ir kokius reikalavimus ji turi atitikti. Mums užteko perskaityti tik pirmuosius puslapius ir mes labai greit supratome, kad mums nėra jokių galimybių iš vaikų futbolo klubo tapti futbolo akademija. Reikalavimai didžiuliai.

Kadangi Lietuva nėra didelė šalis, tai visai nesunku suskaičiuoti, kiek mūsų valstybėje yra futbolo akademijų. Remdamasis internete rastais šaltiniais suskaičiavau 11 futbolo akademijų. Iš jų labiausiai žinoma Nacionalinė futbolo akademija. Tikriausiai nesuklysiu pasakydamas, kad ši akademija kartais susilaukia kritikos dėl tam tikrų dalykų, bet turime pripažinti, kad ji viena geriausių Lietuvoje. Taip yra dėl to, kad čia dirba geri treneriai ir kiti profesionalūs specialistai ir dar dėl to, kad ji savo veiklai vykdyti turi pakankamai finansinių ir kitų materialinių išteklių. Ši akademija Lietuvos futbolui yra vertinga ir naudinga. Jei jos nebūtų, geriau nebūtų niekam.

LT futbolo akademiju zemelapis jpg
Lietuvos futbolo akademijų žemėlapis

Kita akademija, kuri puikiai visiems žinoma, tai „Žalgirietis“. Šioje akademijoje treniruotes lanko didelis būrys vaikų ir jų iškovoti rezultatai leidžia teigti, kad šioje akademijoje atliekamas puikus darbas. Dar dvi puikiai visiems žinomos akdemijos, tai Šiaulių FA ir Panevėžio FA. Visos kitos akademijos, kurių čia nepaminėjau, į šį žemėlapį pateko dėl to, kad jų pavadinime figuruoja žodis „akademija“, bet ar tikrai jas galima pavadinti akademija, reikėtų pasvarstyti.

Lietuvoje futbolo akademijų licencijavimą vykdo Lietuvos futbolo federacija, kuri 2008 metais parengė futbolo akademijų licencijavimo taisykles. Norint gauti akademijos licenciją, reikia atitikti įvairius kriterijus: sportinius, infrastruktūros, personalo ir administracinius, teisinius ir finansinius. Štai keletas kriterijų, kuriuos reikia įgyvendinti, norint gauti akademijos licenciją:

SPORTO KRITERIJAI: Futbolo akademija turi turėti parengusi individualius sportinio tobulėjimo planus didelio meistriškumo futbolininkams (atsižvelgiant į esamus sportinio parengtumo rezultatus ir tobulintinas sportinio rengimo sritis).

INFRASTRUKTŪROS KRITERIJAI: Futbolo akademija privalo turėti stadioną, kuriame nepertraukiamai galėtų vykti akademijos auklėtinių treniruočių procesas. Treniruočių stadionai turi priklausyti futbolo akademijai. Nuo 2010 m. privaloma turėti bent 2 stadionus treniruotėms, iš kurių vienas gali būti nepilnų matmenų.

PERSONALO KRITERIJAI:  Akademijos direktorius turi turėti UEFA A trenerio licenciją.

Švietimo srityje aukščiausio lygio įstaiga yra universitetas, tad jei mažą mokyklą pavadintume universitetu, tai liktume nesuprasti ir tai būtų labai kvaila. Futbolo srityje yra visai kitaip, čia kas nori, tas ir suteikia savo mažam klubui akademijos statusą, net jei vargu ar atitinka bent vieną kriterijų…

Treneris Giedrius

@TrenerisG

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *